„Obor psychoterapie chápeme jako bohatství současně existujících perspektiv a přístupů, kterým je společná snaha co nejlépe pomoci potřebnému člověku.“

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené

Na obsah stránky

Hlavní strana

Mapa stránek

V našem výcviku učíme, jak mnohost perspektiv využívat v terapeutické praxi.

Vycházíme ze společných terapeutických faktorů, které jsou účinné napříč různými psychoterapeutickými směry. Zvláště se zaměřujeme na vztahové aspekty.

S našimi studenty systematicky nacvičujeme základní praktické dovednosti potřebné v psychoterapeutické praxi.

Podporujeme naše studenty v nalézání terapeutických perspektiv, které jsou jim nejbližší. Pomáháme jim při vytváření jejich osobního terapeutického přístupu.      

            

Zahájili jsme 3.běh psychoterapeutického výcviku, další výcvikový běh bude pravděpodobně otevřen na podzim 2019.   Lektoři výcviku VIP.

 

 

9. konference Evropské asociace integrativní psychoterapie (EAIP)  se koná v 12.-14. října 2018 v Praze.

Tématem konference je „Roots and Gifts of Integrative Psychotherapy" čili „Kořeny a dary integrativní psychoterapie“. Inspirovali jsme se rčením, že Praha je srdcem Evropy. Chceme prozkoumat pravé „srdce“ integrativní psychoterapie. Jsme vedeni myšlenkou, že opravdové srdce integrativní psychoterapie je tvořeno kořeny-základy, z nichž vyrůstá, zároveň i dary-přínosy, kterými integrace obohacuje současnou psychoterapii.

Co jsou „kořeny“ současné integrativní psychoterapie? Domníváme se, že odpovědi lze najít v zaměření se na psychoterapeutické kompetence a dovednosti.

Co jsou „dary“ integrativní psychoterapie? Jsme zvědaví, jaké přínosy integrativní psychoterapie její současní představitelé vnímají v psychoterapeutické praxi, výzkumu a výcviku.

Velmi se těšíme nejen na vaše příspěvky, ale také společný čas strávený v debatách o současné integrativní psychoterapii.

Konference se koná v historickém centru Prahy, na Malostranském náměstí, kde nás bude hostit tzv. Profesní dům Univerzity Karlovy. Výhledy z místního Refektáře jsou dechberoucí!

Konferenci organizujeme jako dva spřízněné psychoterapeutické instituty (Instep a Výcvik integrace v psychoterapii), oba plní členové EAIP. Jsme velmi rádi, že po mnoha letech spolupráce s EAIP, máme její důvěru zorganizovat tuto konferenci.

Více informací na jdete na  http://www.eaip2018.cz/cs/uvod/.

Kontakty

Hrychová Hedvika (sekretářka pro VIP2)

tel.: 737 585 686   

mail: sekretarka@psychoterapie-integrace.cz

 

Dvořáková Anežka (sekretářka pro VIP3)

tel.: 773 457 084

mail:

vipsychoterapie@gmail.com

O výcviku

Absolvování našeho psychoterapeutického výcviku umožní získat Evropský certifikát psychoterapeuta (www.europsyche.org).

Výcvik je uznán Evropskou asociací pro integrativní psychoterapii (www.euroaip.eu) a jeho program byl v letech 2009 a 2012 schválen Českou psychoterapeutickou společností pro zdravotnictví (www.psychoterapeuti.cz).

Kvalitu výcviku pomáhá zajišťovat i výzkumná spolupráce s katedrou psychologie Fakulty sociálních studií v Brně.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Přihlášení uživatele

Uživatelské jméno:

Uživatelské heslo:

Zapomenuté heslo